Home » Uitzending van 2007-11-16 » Roel Pieper vindt plan uitstel kilometerheffing onaanvaardbaar

Roel Pieper vindt plan uitstel kilometerheffing onaanvaardbaar

Uitzending van 16 november 2007

Voorvechter van de kilometerheffing, Roel Pieper, is het niet eens met het mogelijke besluit van minister Eurlings van Verkeer om de invoering van de kilometerheffing uit te stellen. Afgelopen donderdag werd een uitgelekte notitie gepubliceerd waarin Eurlings stelt dat een volledige invoering van de kilometerheffing voor 2016 onbetaalbaar en onhaalbaar is. De Tweede Kamer heeft een debat aangevraagd om opheldering te krijgen van minister Eurlings. In Netwerk een reactie van Roel Pieper, die in 2001 in opdracht van toenmalig minister Netelenbos onderzoek deed naar de mogelijkheid om de kilometerheffing op een aantal locaties in te voeren.


Het plan

Tussen 2009 en 2011 moet men beginnen met betalen voor het rijden op wegen rond de grote steden. En uiteindelijk moet men in 2016 per kilometer een vaste heffing betalen voor het gebruik van de weg: afhankelijk van tijd en plaats en van verbruik en vervuiling van de auto. Dit plan staat nu mogelijk op losse schroeven, ondanks dat er in het regeerakkoord is afgesproken om concrete stappen voor de kilometerheffing te nemen.


Al eerder van de baan

Over kilometerheffing wordt al jaren gesproken. Eind jaren negentig kwam de toenmalige minister van Verkeer en Waterstaat Tineke Netelenbos met het plan voor rekeningrijden. Hiervoor werd zelfs een elektronisch tolsysteem ontwikkeld. Uiteindelijk werd het plan in 2001 van de baan geschoven. In 2005 werd het plan nieuw leven ingeblazen onder de naam 'kilometertarief'.

Nog geen beoordelingen